עיצוב חדר לרך הנולד

אין שמחה גדולה יותר מאשר בואו של בן משפחה חדש. ההתרגשות, השמחה, כולם פשוט קורנים מאושר ולפעמים מרב בלבול ושמחה, אנו שוכחים לרגע את חדר התינוק החשוב לא פחות משאר החדרים בבית.

נאמר רק משפט ראשון חשוב מאד:

חדר התינוק הוא המקום המרכזי והעיקרי בו ישהה התינוק או התינוקת שלכם.

זהו המקום שלו או שלה, המקום בו התינוק או התינוקת אמורים להרגיש נינוחים ובטוחים ביותר, מקום השינה שלו או שלה וככזה, חשוב לדאוג לריהוט ועיצוב מתאים של החדר.

חברות רבות מציעות חדרי תינוקות בעיצובים חדשניים ומדהימים, אולם חשוב לעצור ולחשוב:” האם עיצוב שכזה מתאים לחדר תינוקות?” האם מעבר למראה קיימת גם מעשיות בשימוש ברהיטי החדר לרך הנולד?

הורים רבים נוהגים לבחור במקום אחד (בדרך כלל חנות למוצרי תינוקות) את ריהוט חדר התינוק שלהם, לא בהכרח פעולה שכזו היא הרצויה או הטובה ביותר עבור התינוק שלכם.

חדר התינוקות חייב לשדר תחושת ביטחון ורוגע, צבעים רכים הם פרט חובה בכל חדר תינוקות מודרני איכותי, אולם לא די בצבעים, מה לגבי פינות עגולות ורהיטים בעיצוב המשדר ליושבי החדר, “כאן גרים בכיף…”.

חשוב להבין כי לא כל יצרן רהיטים חושב על טובת התינוק שלכם בראש מעייניו, ישנם לא מעט יצרנים (זולים יותר בדרך כלל) שכמות המכירות עומדת אל נגד עיניהם ולא איכות הריהוט, מן הסתם, ריהוט איכותי שבעיצובו נלקחו בחשבון כל מרכיבי המשוואה, דהיינו, עיצוב המתאים ומשרה תחושת ביטחון ורוגע, מעשיות ושימושיות להורים (למשל שידת החתלה רחבה) וצבעים נעימים וטובים, יהיה יקר יותר.

עניין חשוב מאד בנוסף לתחושת הביטחון של התינוק היא תחושת הביטחון של ההורים. כאשר מדובר בציוד לילדים, ולא משנה אם זה צעצועים, מצעים או רהיטים, בטיחות ועמידות המוצרים חייבת להיות בראש הרשימה שלכם כצרכנים. לא פעם אנו עדים לחלקים קטנים הנופלים או מתפרקים ממוצרים לתינוקות שהמחשבה הראשונה שלהם – לפחות בשנתיים הראשונות לחייהם היא "מעניין מה הטעם של זה…” תארו לכם בורג שנופל מארונית העשוייה סיבית או חומר אחר אל הרצפה והתינוק שלכם שאך החל לזחול, תוהה על קנקנו של אותו בורג, במקרה הטוב, תבלו כמה ימים בבית החולים חס וחלילה. לכן חשוב מאד להקפיד ולשאול ולוודא את בטיחות המוצרים, חפשו תווי תקן ועמידה בתקנים אחרים (תקני ISO לילדים) על מנת להבטיח שהמוצר או הרהיט אותו אתם מתעתדים לרכוש הוא אכן הרהיט המתאים לחדר התינוקות שלכם.

כתיבת תגובה