איך ליצור הרגשה חמימה בבית

כבר אמרנו לא פעם שרהיטים הם הבגדים של הבית, וממש כמו שאנו בוחרים בקפידה בכל בוקר את הבגדים אותם נלבש במהלך היום, עלינו להשקיע זמן ומחשבה תחילה בבחירת רהיטים לבית שלנו.

לא משנה אם מדובר במטבח או בחדר האמבטיה, בסלון או בפינת האוכל, הרהיטים אותם נבחר יתרמו לא מעט להרגשה שלנו בזמן השהייה בין כתלי הבית וכמובן להרגשת של שאר בני הבית, צריך לקחת בחשבון שאם ישנו יותר מאדם אחד המתגורר תחת אותה קורת גג צריך לדאוג ולהתייעץ כי הרי אם למשל נבחר סוג ריהוט או צבע שאנו אוהבים ושאר בני הבית לא, אנו עלולים להגיע למצב בו לא לכולם יהיה נוח במיקום מסויים בבית – מצב שאנו מנסים להמנע ממנו.

ובכן אז איך מתחילים? ראשית, כנסו את כל בני הבית ושאלו אותם אילו צבעים הם אוהבים או אילו צבעים גורמים להם להרגשה טובה. מובן שלא ניתן לשלב כל צבע בכל פינה בבית אבל מספיק שנתחשב ברצונות של כל בני הבית ולא נתאים רהיט בצבע שחור אם משהו בבית מסתייג מכך.

לאחר מכן צריך לחשוב על עיצוב והצבת הרהיטים עצמם. עיצוב הרהיטים ועיצוב הבית בכלל צריכים קודם כל להתאים לצרכי בני הבית, למשל שולחן פינת אוכל צריך להיות גדול דיו להכיל את כל המתגוררים בבית ועוד מספר אורחים (2 לפחות) והמטבח צריך להיות פרקטי כך שתהיה אפשרות לבשל בו ללא בעיה או צפיפות.

ישנה כמות גדולה מאד של עיצובי רהיטים לבחור ממנה, ריהוט מודרני, ריהוט כפרי, ריהוט עתיק ועוד לא מעט עיצובים שתתקלו בהם בחנויות הרהיטים השונות שתגשו אליהן.

חשוב מאד להחליט על חומרי גלם מהם אתם רוצים את הרהיטים שלהם מה שמתקשר באופן ישיר לעיצוב הרהיט. כך למשל ריהוט כפרי יהיה עשוי מן הסתם מעץ מלא וריהוט מודרני יכיל שילובים של מתכת או זכוכית ואפילו פלסטיק וחלק זה של בחירת הרהיט משמעותי לא פחות משאר השלבים.

אל תתעקשו לגבי עיצובים חדרים אישיים.

הפינה האישית של כל אחד בבית היא המקום בו הוא או היא מרגישים בטוחים ביותר, ממש כמו שאתם מרגישים הכי טוב בבית, אתם מרגישים הכי טוב בחדר שלכם, זה הוא המבצר שלכם המקום הבטוח שלכם, תנו את ההרגשה הזו גם לילדים. ילד המעצב בעצמו את חדרו (בפיקוח מבוגר כמובן) מקבל המון מן התהליך עצמו. בטחון עצמי, יצירתיות ועוד המון הרגשה חיובית שממש מתחשבים ברצונותיו, כך יהיה לו או לה את הרצון לשהות בחדרו גם אם מדובר בהכנת שיעורי הבית או בנקיון וסידור הפינה האישית שלו או שלה.

שלבו צבעים חמים בעיצוב הבית שלכם, צבעים שאינם חיוורים ומבוססים על גווני אפור או לבן ושחור. אין זה מחייב אתכם לרכוש רהיטים בצבעים אלו כי אם לשלב מפות, כריות, שטיח נעים בצבע מעט יותר חי וצבעוני משאר הרהיטים, מובן שאם הרהיטים עצמם משלבים צבעים אלה ניתן פשוט לדלג על שלב זה.

לסיכום, אחד הכללים החשובים האו לזכור כי אינכם חיים לבדכם בבית. כל בני הבית שותפים לשימוש בריהוט וכולם צריכים – לפחות לתת את דעתם, אז תתייעצו והמשך רכישה מהנה.

כתיבת תגובה