עיצוב חדר לתינוק

אין ולו מעצב פנים אחד שיכול להבטיח לכם שעיצוב חדר תינוקות כזה או אחר יתרום להתפתחות הרך הנולד ממש כפי שאיש אינו יכול לומר לכם בדיוק איך לחנך ולגדל את הילד הלכם. נכון ישנם המון מחקרים – בעיקר בטטיסטיים שאומרים כך או אחרת אולם בסופו של עניים תלויים הדברים בכם כהורים צעירים (או לא) ואיך אתם רוצים לגדל את ילדכם.

עיצוב חדר הילדים יכול להיות משימה לא פשוטה, ולצרוך מכם זמן ומאמץ אבל אם תפעלו על פי סדר ידוע מראש תחסכו מעצמכם שאת נפש מיותרת וכמובן המון כסף.

אז איך מעצבים חדר תינוקות?

פשוט מאד, הקו המנחה העיקרי הוא מה אתתם אוהבים? אם אתם בעניין של צבעים רכים ועדינים מסורתיים יותר, אז ורוד לבנות ותכלת לבנים הוא הבחירה עבורכם – מובן שישנם לא מעט גוונים בין הצבעים הללו אבל מאז ומעולם היו אלו הצבעים השולטים בחדרי תינוקות לא בטוח שישנה סיבה טובה מאחורי העניין אלא פשוט בחירה שהלכה והתגבשה לה עם השנים.

אם אתם אנשים רגועים שחשובה להם גם הרגשתם שלהם בתוך חדר הילדים או חדר התינוק (שכן מן הסתם תבלו זמן לא מועט בחדר התינוק שלכם) חישבו על לנסות ולהתאים את הצבעים והרהיטים בחדר התינוק גם לטעמכם. כך למשל תוכלו להניח רהיטי עץ מלא בצבע טבעי או עם גוון עץ כהה יותר משוח בלכה כל מנת שוות אוירה כפרית יותר (בסגנון ריהוט כפרי) ואפילו לחפש בין נבכי פלטת הצבעים את הגוונים החומים (מוקה למשל) בשילוב עם ירוקים (ירוק פיסטוק) ואז להוסיף נגיעות בתכלת וורוד או כ צבע אחר.

מומלץ להימנע מרהיטים גסים וחסרי חן – גם אם מדובר בחסכון של כמה שקלים, רהיטים לחדר התינוק חייבים להתאים גם מבחינה פיזית לתינוקות וצירים חשופים או ברגים חייבים להיטמע בתוך הרהיט ולא לבלוט.

חדר תינוקות ריק מדי משדר אוירה מנוכרת ולא נעימה, לעומת זאת, חדר תינוקות עמוס ברהיטים וצעצועים (ויהיו מן הסתם לא מעט) נותן אווירה של בלגן קבוע בחדר וחוסר נוחות.

חישבו על כל היבט שאתם יכולים להעלות על הדעת לפני שאתם ניגשים לרכוש או להזמין רהיטים לחדר תינוקות ורישמו לכם על פיסת נייר את הדרישות הכלליות שלכם ומה הייתם רוצים להשיג בעיצוב חדר תינוקות ורק לאחר מכן גשו לחנות או לנגריה או ליצרן הרהיטים על מנת לרכוש את הרהיטים עצמם.

כתיבת תגובה