רכישת רהיטים עם תקציב מוגדר

תמיד מרגש ליצור לעצמך מקום פרטי משלך מעוצב בדיוק כפי שרצית תמיד. אין הרגשה נעימה מן ההחלטה לרהט את הבית בין אם מדובר ברהיטים לדירה או בית חדשים, או שיפוץ בית או דירה קיימים, תמיד מרגש לעצב את החלל בו אנו שוהים רב שעות היממה, אולם כיום עם המבחר הרב ופערי המחירים, יש לגשת לנושא בזהירות ומחשבה תחילה.
הנה מספר עצות לפני שתרכשו רהיטים לבית שלכם:
1. הגדירו תקציב מראש! מומלץ ליצור תקציב לכל חלל (חדר) בנפרד, כך תהיה לכם שליטה טובה יותר על כמות הכסף שתבזבזו על כל פינה.
2. עירכו רשימת מלאי – בה אתם מפרטים את כל הריהוט הקיים (שוב על פי חדרים) וכל הריהוט הדרוש.
3. אין צורך למלא כל חדר ברהיטים! כסאות למשל יכולים לנוע מחדר לחדר בהתאם לצורך, למשל כאשר אתם מארחים כמות גדולה של אורחים, ניתן להציב שרפרפים בכל מני חדרים לשימוש יום יומי וכאשר יש כמות של אורחים פשוט מביאים את כל השרפרפים לחדר האורחים או לסלון.
4. כדאי לרכוש או לדפדף בספרי עיצוב בכל מקום אפשרי, ולרשום או לצלם רעיונות עיצוב.
5. אל תקבלו כל רהיט מן המשפחה, נהוג במחוזותינו "לתת" רהיטים לבני משפחה, עדיף לכם להשאר עם חלל ריק וצורך ברהיטים נוספים מאשר לקבל רהיטים יד שניה שאינכם אוהבים וישארו אצלכם תקופה לא מעטה.
6.בחדר השינה למשל, ריכשו את המיטה הטובה ביותר שתוכלו – גם אם זה אומר שלא תוכלו לרכוש את שאר הרהיטים כרגע, המיטה היא החלק החשוב ביותר בחדר השנה, זהו הרהיט השימושי ביותר – את כל השאר ניתן להוסיף גם בשלב מאוחר יותר.
7.הציבו כוננית ספרים בחדר האוכל על מנת שתכיל את כל כלי ההגשה, בשלב מאוחר יותר כשתרכשו ארונית לכלי הגשה תוכלו להעביר את ארונית הספרים לחדר העבודה.
8. מיכרו רהיטים שאין לכם בהם צורך – השתמשו בכסף לרכוש רהיטים שאתם כן רוצים.
9. חישבו על העתיד – ישנם רהיטים שכדאי לחשוב קדימה כאשר רוכשים אותם, כך למשל אם אין לכם מקום גדול לפינת אוכל ריכשו שולחן אוכל קטן שיוכל להתאים כשולחן למטבח כשתעברו לבית גדול יותר.
10.

כתיבת תגובה